ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нафтата за 10 денари, а бензинот поскап за 5,5 денари

1.280

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата. Според новата цена, дизелот од вечерва на полноќ ќе се продава за 10 денари поскапо. Новата цена ќе изнесува 85,5 денари, а цената на Екстра лесното масло за домаќинство 83,5 денари.

Цената на бензинот се зголемува за 5,5 денари или евро супер 95 ќе се продава за 89,5 денари, а евро супер 98 за 91,5 денари.

Новата цена на мазутот е 54,3 денари, што е покачување за околу 5 денари.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: