ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нагло зголемен број на новозаразени во Прилеп

1.722

Во изминатите 24 часа  во ковид центарот во болницата во Прилеп хоспитализирани се 84 пациенти позитивни и суспектни на КОВИД-19,  се вели во извештајот од прилепската болницата која пристигнува во Министерството за здравство на дневна основа.

При ваквото нагло зголемен број на новозаразени, (за два дена во Прилеп со 140 и со преку 70 хоспитализирани во прилепската болница,) Ковид пунктот и лабараторијата при прилепскиот Здравствен дом каде се бесплатните брзи тестови, 56 отсто се позитивни пациенти.од 18 ноември минатата година досега лабараторијата на здравствениот дом имала сработено 1915 теста,а има 1072 позитивни пациенти,-пишува порталот Либертас.мк

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе