ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Деспина поразена од Чаир за Купот на Македонија

482

Во натпревар за Ракометниот Куп на Македонија, девојките на ЖРК Деспина денеска против ЖРК Чаир ,во Скопје изгубија 31-26.

Тимот на Чаир на почетокот оставри о предност од 7-2 но како одминуваше натпреварот , прилепчанки се вратија во игра и израмнија на 13-13. На пауза се замина со предност за Чаир од еден гол, 14-13.Но,веќе во второто полувреме домаќинкие ја покажаа својата доминација , па прилепчанки мораа дасе помират со понадмоќниот противник.

Најдобар стрелец во победничкиот тим беше Марија Николовска со десет гола и Анастасија Николовска со осум. А, кај Деспина ,Мери Конеска со десет погодоци.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе