ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

НАЈДОБРИТЕ МАКЕДОНСКИ СТРЕЛЦИ СЕ СОБИРААТ ВО ПРИЛЕП

СТРЕЛАШТВО

645

Утре во автоматското воздушно стрелиште во НУЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи традиционалниот турнир „Опен Македонија“ во организација на клубот Херој Прилеп. Најавено е учество на сите најдобри македонски стрелци во дисциплините пиштол и пушка. Според високата форма, многу се очекува од младите домашни стрелци, членови на Херој Прилеп.

 

Тие на последниот настап, на меѓународниот турнир во Белград, одлично се претставија со пушка: Мартин Ангелески со поставени два државни рекорда – јуниорски со 610,1 круга, сениорски со 608,8, Ирина Јованоска со резултат од 605,5 и Магдалена Ристеска со 596,7. Утрешниот турнир е со почеток во 10 часот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе