ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Сугарески и кандидатите за советници на СДСМ и коалицијата: НАЈДОБРОТО ЗА ПРИЛЕП ШТО ГО САКАШ!

790
Со видео-повик денеска се обратија до граѓаните Горан Сугарески, кандидат за градоначалник на Прилеп и Моника Грашеска Илиоска, носителот на кандидатската листа за советници од СДСМ и Коалицијата:
Во недела на 17 октомври граѓаните го избираат најдоброто – Граѓански концепт од граѓаните за граѓаните Општинскиот Совет, храм на демократијата.
  • Нови булеварски решенија и реконструирани влезови.
  • Семеен парк, повеќенаменски спортско-рекреативен центар.
  • Уредување на Градската река и Дабнички канал.
  • Нов кружен тек кај новата автобуска станица.
  • Младински културен центар, катче со содржини за младите и НВО секторот.
  • Прилеп како инклузивна општина со грижа за лицата со посебни потреби.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе