ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Намален борјот на лица во самоизолација,но 6 нови случаи на КОВИД 19

966

Состојбата со коронавирусот во општина Прилеп за денеска, четврток 14-ти маје речиси не променета од вчера

Во Прилеп денеска се евидентирани 6 нови случаи на КОВИД-19, а до овој момент нема информации за новоизлекувани од заразната болест. Во самоизолација се наоѓаат 168 лица. На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 19 лица, од кои 13 се позитивни на коронавирус. Во делот за изолација се наоѓаат 6 пациенти. Од нив, тројца се негативни на коронавирус, а на тројца земен им е брис и се чекаат резултати

 Во изминатото деноноќие забележани се 4 нарушувања на полицискиот час.

Фото: Мики Николоски

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе