ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нападнат полициски службеник и опожарен е автомобил

1.323

Вчера во Прилеп на ( 09.04.2021) во 00.15 часот полициски службеници од Полициската станица – Прилеп од
слобода го лишиле Д.Н (41) од Прилеп, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 08.04.2021 во ОВР Прилеп, Г.Д.(41) од Прилеп пријави дека настанал пожар во патничко возило „опел комбо“, со прилепски регистарски ознаки, сопственост на М.Д., кое било паркирано на ул.,,Драган Димески“ во Прилеп. Увид извршила увидната екипа на Полициска станица – Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе