ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(видео) Кога идејата е креативна одбележувањето на патронот останува запаметено – СОУ „Орде Чопела“-Прилеп

2.270

Денеска СОУ „Орде Чопела“ го бележи својот патрон празник, 79 години од загинувањето на херојот, Орде Чопела, кое име, со гордост го носи. Оваа година чествувањето на патрониот празник е во време на Ковид пандемијата, но одбележувањето не изосана, благодарение на креативноста и идејите на учениците кои виртуелно креира и твореа, со цел да го доближат овој датум значаен во историјта на нивното училиште и да се потсетат на ликот и делото на патронот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе