ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Не е само да се купи шарен ранец и да се прати ученикот во школо!

Училишни ранци со анатомски систем во Книжарница „Викели„-стара катна гаража, до АМЦ

822

„Чантите на рамо и во училиште право! Здравје и песна, Учебната година нека Ви е лесна! “- така почнува песничката за првиот училишен ден,  која ги кани децата да се вратат во школските клупи. Првачињата беа најрадосни и највозбудени на првиот училишен ден. Беа поканети да се сретнат со учителката, да се запознаат со просториите во училиштето, со новите другарчиња… Но, веќе од оваа недела ќе започнат и со обврските….

        Училишна чанта треба да биде најквалитетно избрана, „заради правилен рб етен столб„ – велат ортопедите. И, затоа кога се бира, се бара квалитет, но и цена. Книжарницата „Викели“,која се дислоцира (неодмана) во старата катна каража, кај старата автобуска станица од предната страна (до продавницата на АМЦ) , со нивното 20 и повеќе годишно искуство, знаат се што им треба на вашите деца – ученици, за среќна и квалитетна учебна година .За Вашето деца потребни, се пред се,   анатомски и квалитетни училиштни ранци.  Ранци со анатомски систем се наменети за максимална поддршка на грбот и рамениците.

„Ученичкиот ренец, треба да биде лесен, квалитетен, изработен и дизајниран према потребите на децата,за правилно држење на  рбетот. Момчињата сакаат нешто на сино, а девојките најчесто розово. Средношколците се одлучуваат за тинџерски ранци, кои ги има најразлични. Но, она што е важно тој да е квалитетен и антомски .Се, разбира  квалитет треба да има и во школскиот прибор. Богат избор на украсни пенкала, моливи, гуми и острилки има во нашата продавница  „ВИКЕЛИ„  .Имаме најбогат асортиман на тетратки, за сечиј вкус, за сечиј џеб, почнувајќи од 9,оо ден., па нагоре. Тетратки, за повеќе предмети, тетратки од 96 листови, глитер, обични и со дупли лак, тврда и мека корица, спирала, со модерни дизајни и оригинални брендови. „- велат од книжарница „Викели“,говорејќи за својот богат асортиман.Додавајќи дека можат да помогнат во изборот,бидејќи знаат што им треба на учениците од различни одделенија.Советот е важен и добредојден,нели?!

 

 

 

 

 

Се разбира важно е да ја избериете и  вистинската книжарница кога бират за вашите деца, книжарница каде има се на едно место, за Вашиот ученик и за  брзо и безгрижно купување, без да трчате наоколу за школски прибор и училишни ранци. А, во во книжарница Викели велат „Нема што нема !“

Па,повелете и проверете!

.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: