ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Не исправна вода за пиење во Леково

421

Видата во чешмата во с Леково, над Прилепското Езеро не е исправна за пиење, информираат од Центарот за Управување со кризи. ЈЗУ Институт за Јавно Здравје на Македонија известува дека земените примероци од водата во чешма во Леково, при утврдените микробиолошки анализи, е неисправна и е заматена.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе