ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Не исправна вода за пиење во Леково

610

Видата во чешмата во с Леково, над Прилепското Езеро не е исправна за пиење, информираат од Центарот за Управување со кризи. ЈЗУ Институт за Јавно Здравје на Македонија известува дека земените примероци од водата во чешма во Леково, при утврдените микробиолошки анализи, е неисправна и е заматена.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе