ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Неделен биланс за Ковид состојбата во општина Прилеп

750

За периодот од 21 до 27 декември, според информацијата Од Центарот за јавно здравје, во општина Прилеп имало 210 нови случаи на Ковид-19, а од последици на коронавирусот починале 20 лица. Бројот на активни случаи изнесува 636, од кои 478 лица се наоѓаат на домашно лекување, 72 на болничко, а 86 се лекуваат во дневната болница. На кислородна поддршка се наоѓа 41 пациент. Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 1.188 лица.

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 4.137, од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 210 лицa.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе