ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Советот на општина Крушево ја одржа 61 та седница

767

Советот на општина Крушево ја одржа 61-та редовна седница, која што се реализираше „онлајн“ на 25 ти декември. На дневниот ред од седницата централно место зазеде презентацијата на развојните програми и плановите на општина Крушево за наредните три години. Програмите предвидуваат инвестиции во патната инфраструктура, водоснабдувањето, опремување на ЈП„Комуна“ и туризмот.

Александра Ангелеска, од советничката група на ВМРО ДПМНЕ на седницата даде свечена изјава како нов советник, која што доаѓа на местото од трагично починатата советничка Агапи Чункоска .

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе