ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нема ново евидентирани случаи на заболени

481

Во општина Прилеп денеска не се евидентирани нови случаи на новозаболени од КОВИД-19,a  еден пациент е излекуван од оваа заразна болест

На Инфективното одделение во прилепската Општа болница „Борка Талески“ хоспитализирани се 16 лица позитивни на коронавирус.

Двајца од нив се на кислородна поддршка, останатите се со стабилна клиничка слика. Петмина пациенти се наоѓаат во делот на изолација. Од нив, двајца се негативни на коронавирус, задржани се заради примање терапија, за подобрување на нивната општа здравствена состојба,  на останатите тројца земен им е брис и се чекаат резултати.

Во самоизолација мометно се наоѓтаа  315 лица; Во изминатото деноноќие немало нарушување на полицискиот час.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе