ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Низ фогографии прославата на градската слава „Св.Никола“

689

Прилеп по 14 -ти пат ја одбележа градската слава Св.Никола, во присуство на многу верници и поглаварот на МПЦ-ОА, Архиепископот охридски и македонски г.г.Стефан заедно со Митрополитот Преспанско – пелагониски и администратор Австралиско – новозеландски, г.Петар и Владиката Климент.  Вака, денеска беше во Прилеп!

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе