CSS Template

Низ фогографии прославата на градската слава „Св.Никола“

347

Прилеп по 14 -ти пат ја одбележа градската слава Св.Никола, во присуство на многу верници и поглаварот на МПЦ-ОА, Архиепископот охридски и македонски г.г.Стефан заедно со Митрополитот Преспанско – пелагониски и администратор Австралиско – новозеландски, г.Петар и Владиката Климент.  Вака, денеска беше во Прилеп!

 


semm
Vivafarm
Farma Dolneni