ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов асфалт на патот до манастирот „Св. Архангел Михаел„

996

Во пресрет на утрешната празник „Голем Петок“, еден од позначајните празници во Варош, локалната самоуправа го асфалтира патот до манастирот „Св.Архангел Михаил“, во должина од 240 метра.

„Со новиот асфалт, значително се подобрува неговата пристапност, како за варошани и за останатите граѓани на Прилеп, така и за големиот број туристи кои во голем број го посетуваат манастирот „Св.Архангел Михаил“.“ напиша градоначалникот на Прилеп , Илија Јоваоски на својот фејсбук профил, чиститајќи му го, при тоа, празникот „ Голем Петок“ на жителите на Варош, најстарата населба на Прилеп.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе