ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нов успех 15 медали за џудистите на џудо клубот Сеишин

917

На денешните ( 08.03 2020) државни џудо првенства за пионери-ки и сениори-ки,  џудо клубот Сеишин Прилеп, настапи со 24 натпреварувачи и освои 15 медали  ( 2 златни, 7 сребрени и 6 бронзени)

Пионери:

Прво место за  Борис Џагадуроски кат.-38 кг.

Второ место за Андреј Мирчески кат.-38 кг

Трето место за Даниел Каралиоски кат.-34 кг.

Прво место за  Никола Магдески кат.-55 кг.

Второ место за  Сеадин Ристемоски кат.- 66 кг

Трето место за  Михаил Димоски кат. -73 кг.

Второ место за Андреј Сотироски кат. над 73 кг.

 

Пионерки:  Второ место за Теа Настоска -32 кг.

 

Сениори:  Трето место за Антонио Талески кат.-73 кг.

Тресто место за  Кристијан Тошески кат. 100 кг.

Второ место за Марио Цинцароски кат.над 100 кг.

Трето место за Јован Најдоски кат. над100 кг.

 

Сениорки: Второ место за Теодора Димеска кат. 48 кг.

Трето место за  Марија Талеска кат.-48 кг.

Второ место за Александра Најдоска кат.над 78 кг.

 

На државните џудо првенства за пионери-ки и сениори-ки,  во организација на Џудо Федерацијата на Македонија и техничка организација на ЏК Сеишин- Прилеп учествуваа околу 160 натпреварувачи. Натпреварувањата се одржаа во спортска сала на ООУ Р.Р.Ричко – Прилеп, без публика на публика ,според препораките на Министерството за здравство, како превенција од коронавирусот

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: