CSS Template

Лесна победа на Вардарки против Деспина

490
Avtokontrol1

Вардарки триумфираа на гостински терен кај прилепска Деспина со 19-34. Вардарки отворија со предност од 1-4, но домаќинките за кратко се вратија на 5-5. Но, кога гостите стигнаа до 5-9, до крајот не ја испуштија оваа предност. На паузата беше 9-14, а во второто полувреме немаше дилеми околу победникот, туку само околу конечниот резултат.

Најдобри стрелци кај Вардар беа Седлоска со десет и Галевска со шест погодоци, додека кај Деспина се истакна Сашка Филипоска со четири голови.

 

избор: 24rakomet.mk


semm
Vivafarm
Farma Dolneni