ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Лесна победа на Вардарки против Деспина

693

Вардарки триумфираа на гостински терен кај прилепска Деспина со 19-34. Вардарки отворија со предност од 1-4, но домаќинките за кратко се вратија на 5-5. Но, кога гостите стигнаа до 5-9, до крајот не ја испуштија оваа предност. На паузата беше 9-14, а во второто полувреме немаше дилеми околу победникот, туку само околу конечниот резултат.

Најдобри стрелци кај Вардар беа Седлоска со десет и Галевска со шест погодоци, додека кај Деспина се истакна Сашка Филипоска со четири голови.

 

избор: 24rakomet.mk

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: