ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нова донација на „Комфи Ангел“, овој пат во Кичево

589

Компанијата „Комфи Ангел“ од Прилеп денеска донираше постелнини и перничиња во кичевската градинка „Олга Мицеска“.
„Комфи Ангел“ е позната по својата општествена одговорност и взаемна соработка со заедница. Досега, оваа прилепска компанија беше ангел за помош за оние каде е најпотребна во прилепската градска болница, но и во други болници низ земјава, во Домот за стари лица, во градинките, а препознатлива е и по честите акции за продажба на артикли од својот асортиман по симболични, промотивно-хуманитарни цени, подостапни за поширок круг на потрошувачи.

Директорот на единствената градинка во Кичево, Садик Ахмети, изрази благодарност за донацијата.
– Да се биде хуман значи да ги сакаш луѓето, да посакуваш добро и среќа, да бидеш сочувствителен кон нив, да ја поттикнуваш нивната радост. Она што нè носи заедно со сите други луѓе е токму фактот дека сме луѓе и човечки суштества, истакна Ахмети.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе