ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

„Кросроуд Блуз Бенд“ во Скопје го отвораат Blues&Soul Festival 2018

708

„Кросроуд Блуз Бенд“ го отвора Blues & Soul Festival 2018 ,кој почнува , петок (21 септември) во Пивница Стар Град, 21.00 часот во Скопје.
Прилепските докажани блузери кои се вистинска атракција на настапите во живо, ќе се претстават во веќе востановената инструментална постава:

 

• Александар Дворчанец – вокал и хармоника
• Бранко Нешкоски – гитара
• Зоран Настески – тапани
• Александар Шилоски – бас

Освен прилепчаните, на фестивалот ќе настапат и ШЕЈКДАУН ТИМ ЕНД РИТАМ РИВЈУ од Белгија, КРИС ГРЕЈ ЕНД БЛУЗПЕНД од Данска, Д ГЕМБЛЕРС и Д БЛУЗХАМЕР од соседна Србија и Васја Ивановски како диџеј.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе