CSS Template

Нова забрана за движење на граѓаните од среда

223

Од среда на целата територија на нашата држава стапува во сила полициски час со кој движењето ќе биде ограничено од 16:00 до 05:00 часот, напиша Вицепремиерот Бујар Османи на својот „Фејсбук“ профил.

Преку викендите, полицискиот час ќе биде во сила 24 часа.


semm
Vivafarm
Farma Dolneni