ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Новаци: Регионален центар за подршка на слепи лица и лица со попреченост во видот

Советот на општуина Новаци ја одржа 13 –тата сендица

690

Советот на општина Новаци на својата редовна 13-та сецница донеса одлука  за формирање на заедничка комисија , помеѓу општините Битола, Ресен, Демир Хисар, Могила и Новаци и воспоставување на меѓуопштинска соработка за заедничко  учество во финансирањето на Регионален центар за подршка на слепи лица и лица со попреченост во видот.

Советниците денеска донесоа и предлог- одлука за одобрување на финансиски придонес во проект финансиран од Европска Унија, администриран од Светска Банка – Проект за локална и регинална конкурентност (ПЛРК), повик за изразување на интерес “Инвестиции на подгрантови во инфраструктура поврзана со туризмот и поврзувања во дестинациите”, бр. LRCP – 1/18.

Советниците  на општина Новаци го разгледа и барањето од Здружение за мода Пикси студио Новаци, за одобрување на финансиски средства  за реализација на Културно-забавно лето ,,Новаци 2018,,, ЈП за Коунални дејности ,,Комунална хигиена,, Новаци, за одобрување на средства за набавка на моторна пила за сечење на дрва и  од Здружение за спорт ОФФ РОУД КЛУБ Пелистер-Битола, за одобрување на финансиски средства за одржување на дводневна џип тура.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: