ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нови можности за угостителите во Крушево по посетата на тур оператори и новинари од Хрватска

525

Крушево, викендов, беше домаќин на тур оператори и новинари од Хрватска кои се запознаа со богатата историја и култура на градот и можностите за соработка со туристичко – угостителскиот сектор.
Работната посета на гостите започна со ручек, дегустација на локум, прошетка во центарот на градот и запознавање со историјата, посета на спомен куќата „Тодор Проески“, гробното место на Тоше и посета на „Македониум“.
„Крушево и Хрватска имаат нешто што многу не поврзува, а тоа е Тоше Проески. Имаме потпишано меморандум за соработка со градот Нова Градишка, а преку оваа посета има можност да се продлабочи соработка, со привлекување на повеќе посетители.“, истакна градоначалникот Христоски.
Посетата ја организираше Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, со поддршка на општина Крушево.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе