ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Нови засилувања во Победа, а Даноски заминува

557

И официјално Зоран Даноски, еден од најдобрите стрелци во екипата на ФК Победа, се премисли и го напушта клубот и покрај најавите дека ќе го продолжи договорот. Даноски во новата сезона ќе настапува за српскиот суперлигаш Радник Сурдулица.
Во меѓувреме Победа продолжува со засилувањата. Како што објави клубот новите имиња се: Жоглев кој дојде од ФК Осогово. Нови имиња во Победа за новата сезона се напаѓачот Владимир Жоглев кој доаѓа од Осогово Кочани, а претходно настапувал за Победа Валандово и матичниот Маџари Солидарност. Победа претходно ангажираше 5 засилувања: Драгарски, Маркоски, Каланоски, Мустафов и Манчевски. и поранешниот младински репрезентативец Бурхан Мустафов, кој изминативе шест месеци беше во албанскиот прволигаш Теута, како и голманот Ванче Манчевски.
Екипата одржува интензивни тренинзи, а наредната недела на 12 јули фудбалерите заминуваат на базични подготовки во Банско.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе