ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Новинарите и медиумските работници се вакцинираат

646

Во салата „Борис Трајковски“ во Скопје, денеска започна вакцинацијата на новинарите и на медиумските работници. На повикот на ЗНМ и ССНМ се опфатени 631 новинар и медиумски работници кои ги исполнуваат условите според возраста (над 40 год.) ризикот според видот на работниот ангажман во медиумот или се со хронични заболувања. Првата група за имунизација ја помина и редакцијата на Радио Пела.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе