ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Мала шумичка никна кај Селце од втората еко акција

824

Кога се сака родниот крај и чистата животна средина, може да се здружат силите и да се дејствува. Тоа го покажа групата ентузијасти кои денеска организирано настапија кај Селце, а попатно собираа отпад. На крајната цел – излетничко место Селце беа засадени дрвца, потребни да се возобнови природата после пожарот.

Иницијатор и на втората акција е Виктор Петроски кој успеа и овој пат преку социјалната мрежа Фејсбук да организира и да ги поттикне прилепчани да се вклучат во подигнување на свеста за поголема грижа за природата и за почист Прилеп :

“Покрај чистењето ѓубре од подвожнакот нагоре и околу манастирот, денес засадивме и една мала шумичка со повеќе од 150 дрвца.
Денеска покажавме дека на сите заеднички ни е Прилеп уште повеќе и секој треба од себе да си тргни. Да си ја одржиме и порасниме свеста за чист Прилеп.
Благодарност огромна до сета поддршка.
Левица
Извиднички одред Феникс
FitnesStudioLadyFit
Joga Studio Samadi
Vitaminka
@ротари
Проф. Димитар Николоски
Игор Трпчески
и сите други што учествувавте!”

https://www.facebook.com/groups/2658425041046647/permalink/2665860270303124/

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе