ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Обилните дождови направија проблеми во населба Сточен пазар (ВИДЕО)

519

Поројните дождови направија „езера“ во населбата Сточен пазар. Реката се излеа од своето корито и надојдената вода создаде проблеми на градежната оператива која што го гради новиот мост во оваа населба. Поради обилните дождови затворена за сообраќај е улицата „Трајко Николоски“ која што е главна сообраќајница во оваа населба, соопшти Општина Прилеп.

https://www.facebook.com/stavrula.zafirovska/videos/1665052786979327/

Општина Прилеп изработи проект за привремен режим на сообраќајот, со кој во следните 60 дена улицата „Трајко Николоски“ ќе биде целосно затворена за движење на моторни возила, освен за жителите од оваа улица.
После завршувањето на градежните активности на новиот мост, улицата „Трајко Николоски“ ќе биде повторно ставена во функција, за што граѓаните ќе бидат навремено известени, се вели во соопштението на Општина Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе