ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од млади за млади – второ издание

1.431

 

 

Уште едно ново издание на емисијата „Од млади, за млади“, каде водителите – Велеска Валеса, Петреска Михаела и јас – Пусоски Христијан, ви откриваат нови и интересни информации низ неколку рубрики („Од шоу бизнис“, „Книга која што можеби би сакале да ја прочитате“, „Во светот на технологијата), ви претставуваат неколку мудри мисли кои сами по-себе се одлични животни лекции и уживаат во прекрасната музика.
——————————
19.07.2018 година | Radio Pela 96,8 FM | https://radiopela.mk
——————————
Музичко-техничка реализација: Димитар Алексоски
Видео едитирано од: Пусоски Христијан

Емисијата се емитува на програмата на Радио Пела секој четврток од 11 часот, во сабота реприза од 15 и 30, недела во 18 часот и во вторник во 13 часот.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе