ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Од почетокот на пандемијата од коронавирус починалe 405 прилепчани

694

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, (во периодот од 26 април до 2 мај 2021 година), во општина Прилеп имало 89 нови случаи на Ковид-19. Од последици на коронавирусот починале 13 лица.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 626 ,а на болничко лекување се наоѓа 51 лице, од кои 39 се на кислородна поддршка. Во дневната болница се лекуваат 55 пациенти. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.187;

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 405 лицa.  

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе