ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(фото)Во вчерашната незгода загина 31 годишен возач, удирајќи во бетонски столб

2.513

Вчера, како што инфомиравме иобјавивме фотографии, околу 12,оо ч. се случила сообрајќања незгода, чии фотографии ги добивме од наши читатели. Денеска и официјално информираа од СВР Битола дека во 12,оо било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Беранци, патничко возило „опел корса“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник. Возачот починал на местото на незгодата.

Лекар од Итната медицинска помош  констатирал смрт, а увид бил извршен од увидна екипа од СВР Битола.

Напомена: Секое преземање на фотографиите или содржината без занење на редакцијата ќе биде санкционирано и пријавено до надлежните институции за заштита на авторски права

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе