ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Одлични резултати на крушевските спортисти

491

Втора лига за ФК „Питу Гули“ и место во репрезентација за двајца пинг понгари, тоа се вестите кои доаѓаат од Крушево.
Фудбалската екипа ФК „Питу Гули“ во неделата издвојува победа од 3:0 во натпреварот со ФК „Бабуна“ од Велес и со тоа освои најмногу бодови во лигата и обезбеди учество во Втората фудбалска лига.
Истиот ден, Теодор Волкановски од ППК „Крушево“ на разигрување на најдобрите 8 во Штип го освои второто место и во генералниот пласман се пласираше на 3-тото место со што обезбеди настап во репрезентацијата на Балканското првенство кое во јуни ќе се одржи во Скопје.

Претходно, во пионерска конкуренција Васе Богоевска исто така обезбеди настап во репрезентацијата како втора најдобра пинг понгарка во државата.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе