ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Опожарен автомобил – тренер се однесувал недолично кон малолетничка

1.656

Од полицискиот билтен информираат:

Вчера,(22.01.2021) а ул.„Марксова“ во Прилеп , во доцните вечерни часови (од 23.35 до 23.55 часот), настанал пожар во патничко возило „БМВ 320“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на П.З.(35) од Прилеп. Тој веднаш пријавил во ОВР Прилеп,но сеуште не се познати причичние за пожарот .Од страна на територијалната противпожарна единица Прилеп возилорто било брзо изгаснато.

хххххххххххххххх

Предходниот,пак, ден, ( 21.01.2021) П.М.(37) од Прилеп пријавил дека тренерот на неговата малолетна ќерка се однесувал недолично кон неа, ја бакнувал и допирал. Полицијата преземаат мерки за расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе