ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПОЖАР КАЈ МАНАСТИРОТ „Св.Илија Пискокал„ ,МАРИОВСКО

304

Пожар го зафати мариовскиот предел, во близина на конаците на Манастирот „Св.Илија Пискокал„ . Ова го споделуваат прилепчани, кои на социјалните мрежи веќе ја споделуваат оваа информација, при тоа аплирајќи и  информирајќи за пожарот.

Пожарникарите од  ТППЕ -Прилеп  веќе се на терен во каснење на пожарот .

Инаку, од почетокот на годинава во земјава биле предизвикани стотици пожари во кои изгореле над 60 хектари шуми, најчесто од човечко  невнимание : при запалување на стрништа, неизгаснат оган од излетнички скари на отворено или отпушоци од цигари.

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: