ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Приведен прилепчанец по распишана потерница

343

На 27.03.2022 ,вчера, во Прилеп, полициски службеници од  Надворешната канцеларија за криминалистички работи  Прилеп, го лишиле од слобода Х. Р(26)од Прилеп.
Х. Р. бил баран со потерница од Основен суд Прилеп по чл 215 од Кривичниот законик за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и нивни прекурсори и истиот бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Битола.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе