ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Прилепчанец измамен, купил лажно злато за 1000 евра

185

69-годишен жител на Прилеп пријавил дека бил измамен од две машки лица вчера на 28.03.2022 во ОВР Прилеп. Според пријавеното, лицата му понудиле злато за 1000 евра.  Како што е пријавено, тој им дал
пари, а кога проверил во златара му било кажано дека не е злато.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе