ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Затворен за сообраќај регионалниот пат Прилеп – Плетвар

397

Запалена приколка од шлепер е причината поради која времено затворен за сообраќај патниот правец кој води кон Плетвар.

Според АМСМ од 08:55 часот на излезот од Прилеп, кон Плетвар, на местото викано „Склештен мост“, сообраќајот е затворен во двата правци поради запалена приколка од шлепер.

 

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе