ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пелагонија во борба со огнената стихија, пожари на патот од Прилеп кон Битола

630

Пелагонија денеска се бори со пожарите. Попладнево и вечерва, според информации кои ги добиваме од наши читатели, гори кај селото Беранци, Српци, Општина Могила. Исто така, гори во близина на Лознани, а пожарите се во близина на магистралниот пат Прилеп Битола.
Попладнево беа активни пожари во атарот на с. Ново Змирнево и с. Црнобуки, Општина Битола.

Пожар попладнево се ширеше и кон селата Лопатица . Во гаснењето на пожарот интервенираа екипи на ТППЕ Битола, ДЗС Битола, ШС од Битола и ЈП Нискоградба од Битола.

Во предвечерјето денеска се забележуваше многу чад кој доаѓа од битолската страна на Пелагонија

.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: