ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Пет од пет за прилепските џиу – џиц мајстори

923

Во Куманово, на 17 ти, во неделата, се одржа државно првенство во Бразилска Џиу Џица ( без кимоно ) во организација на Македонската Федерација за Бразилска Џиу Џица.

На натпреварот учествуваа клубови од повеќе градови од Македонија : Прилеп, Скопје, Охрид, Куманово, Велес, Кавадарци. Се одржаа борби во детска, женска и машка конкуренција, во сите возрасни и тежински категории.
– Од нашиот клуб за бразилска џиу џица РУТС БЏЏ Прилеп учество зедоа 5 натпреварувачи и освоија 5 медали, секој во своја категорија. Далибор Кафеџиоски се бореше во категорија – 70кг.
( под 18 години ) и освои златен медал, Леонардо Насески – категорија -61,5 кг исто освои златен медал, Горан Бабаноски се бореше во категорија -85 килограми и освои златен медал, Наумче Трајкоски – категорија – 85 килограми освои сребрен медал и Виктор Нестороски – категорија -85 килограми освои бронзен медал, велат од РУТС БЏЏ Прилеп.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе