ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Радио Пела во медумска поддршка на хуманитарниот концерт на Саша Ковачевиќ

450

Популарната балканска музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ,на 30 ноември  ќе одржи хуманитарен концерт во Прилеп. Големиот хуманитарен концерт е закажан  во спортската сала „Македонија“,а собраните средства се за помош на Дејан Најдоски и Мартин Стојаноски.Ова е најверојатно прв случај кога музичар од регионот прави хуманитарен концерт за деца од Македонија.

Концертот започнува во 21 часот, а влезниците се по цена од 200 денари.

  Радио Пела во медумска поддршка на оваа хумнитарна акција, со изготување на видео спот и новинарски содржини!

https://www.facebook.com/radiopela/videos/739933453149823/

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе