ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПЛАТФОРМА ЗА ЖАЛБИ И ПОПЛАКИ – Крушевчани со можност да учествуваат во реализацијата на тековните проекти

238

Новата  „онлајн“ платформа за жалби и поплаки на Министерство транспорт и врски крушевчани можат да ја користат за корегирање на  тековните проекти на општина Крушево.

„Механизам за жалби и поплаки може да биде користен од јавноста и засегнатите страни кои активно ќе учествуваат при реализација на Проектот за поврзување со локални патишта преку пополнување на Образец за жалби и поплаки за време на градежната фаза“, пишува на официјалната страница на платформата.

Во овој момент граѓаните на општина Крушево можат да поднесуваат жалби и поплаки за тековниот проект за реконструкција на локалниот пат с. Врбоец – с. Св. Митрани со врска до општина Кривогашани и  за реконструкција на дел од улица Питу Гули со изградба на паркинг.

Инаку, Образецот за жалби и поплаки е  достапен во електронска форма на веб-страната на Министерството за транспорт и врски и на официјалната веб-страна на Општината каде се одвиваат градежни работи.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе