ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПОБЕДА ДАДЕ ТРИ ГОЛА ВО ЦРНО БУКИ

885

Прилепскиот фудбалски второлигаш Победа, со 3:0 го совлада третолигашот Црно Буки, на неговиот терен. Стрелци на головите: Бојан Спиркоски, Андреј Петкоски и Филип Спиркоски.
Братство од Житоше со 5:1 загуби од Беса во Гостивар. Стрелец на голот за гостите е Темур Емини.
Ова беа последните пријателски средби во пресрет на стартот од првенството на Втората лига – Исток. Ждрепката и распоредот за првенствените натпревари ќе се знаат во текот на наредната недела.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе