ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Реактивиран е пожарот кај Ракле, Никодин и Топлица

640

Повторно е активен пожарот во атарите на селата Ракле, Никодин и Топлица во Општина Прилеп, информираат од ЦУК. Гори кракот од село Ракле спрема село Крстец, а рано утрово на терен биле испратени едно противпожарно возило и четири пожарникари, како и пет вработени од ШС Црн бор од Прилеп. Пожарот е на тешко пристапен терен.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе