ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Победа останува прволигаш!!!

502

Победа останува таму каде што и е местото – во Првата македонска фудбалска лига. Следната сезона клубот ќе продолжи во елитното друштво од како денеска го совлада велешки Борец со 2:1. Натпреварот за обезбедување на опстанокот се играше на стадионот „Младост“во Струмица.
Предноста од 2:0 Победа ја обезбеди уште во првиот дел со головите на Иван Ивановиќ во 8 мин. и на Виктор Велкоски во 29 мин. За намалување на водството се погрижи Кудијан во 56 мин. од второто полувреме, но тоа беше се што можеа да сторат фудбалерите на Борец. Победа имаше безрезервна поддршка од многубројните навивачи кои пристигнаа во Струмица, а славењето за обезбедување на прволигашкиот статус сигурно ќе продолжи и во Прилеп.
Честитки за успехот до фудбалерите и целото раководство на клубот и од екипата на Радио Пела.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе