ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Почина 66 годишен рудар од Прилеп

1.050

Во СВР-Битола вчера на 13 март бил пријавен трагичен инцидент, кој се случил околу 9 часот наутро, на местото викано Чашка, во атарот на селото Плетвар.

Според пријавеното, 66-годишниот прилепчанец Д.С. паднал во рудникот Чашка при што се здобил со тешки повреди, по што бил пренесен до општата болница во Прилеп, каде починал, информира Министерството за внатрешни работи.

Полицијата и Јавен обвинител извршиле увид на местото на настанот, а по наредба на Јавниот обвинител телото на починатиот е дадено за обдукција.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе