ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Почина едно лице, девет се новозаболени

324

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 9 случаи на заболени од коронавирус, а 6 лица оздравеле од заразната болест

Од последици на коронавирусот, починало едно лице на 71-годишна возраст;

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 134. Од нив, 106 лица се наоѓаат на домашно, а 28 на болничко лекување;Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 552;

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе