ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Почна плаќањето преку шалтерите во прилепската Пошта со провизија од 35 денари

848

Од денеска граѓаните можат да си ги плаќаат сметките и преку пошта, но не без провизија, туку со провизија од 35 денари, за плаќање на комунални таски и дргуи готовини.Додека висината на провизиите за уплати кон буџетски установи е во зависност од износот кој се уплаќа.

Во раките на овозможен платен промет денска е и Прилепската пошта која, барем денска, немаше многу посетители, по овој основ.

Платниот промет на Македонска пошта отсега ќе се одвива преку Халкбанк АД Скопје, која беше избрана за партнер на Пошта,

Според најавите, во скоро време коминтентите на „Халкбанк“ на шалтерите на Пошта ќе можат да вршат и директни плаќања од своите сметки, а ќе бидат овозможени и други банкарски, дополнителни услуги.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе