ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Помош од 2.850 Евра за лекување на малиот Матеј

1.208

 

Ж/ка 200001992069107 Стопанска Банка АД Скопје – Тања Алексоска 

12-годишниот Матеј Алексоски од Прилеп боледува од церебрална пapализа, а наредниот месец треба да оди на опepaциja во соседна Србија, во болницата “Медикус” во Чуприја. Потребни се 2.850 евра  и дополнителни средства за патни трошоци и сместување.

Операциjaта треба да се изведи на неговата лева нога, односно на тетивата, со цел да му се овозможи на Матеј полесно да се движи. Семејството со минамални приходи ,моли за помош!

А, ние веруваме дека има добронамерни луѓе, во Македонија и странство, кои знаат што е молба , и потреба, што знаат колку е тешко да се бараат средства за вакви цели, особено кога е прашање дете!

Жиро сметка за СТРАНСТВО :

 

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: