ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Попреченоста е прашање на перцепција

1.320

Месец април е посветен за подигање на свеста за аутизмот и за лицата со попреченост. „Попреченоста е прашање на перцепција“ дали поддршката од заедницата е доволна за лицата со одредени здравствени проблеми.

 Како образовниот систем се справува со децата со попреченост? Дали Македонија доволно се грижи и овозможува помош за децата, но и возрасните лица со одредена попреченост? Како да им се пружи рака на нашите сограѓани да се носат полесно со здравствените потешкотии?

На овие прашања, а иницирани од неодамнешните активности на невладината организација Ластовица во емисијата „Жешко столче“ разговаравме со Светлана Миоковиќ-Томеска, дефектолог и Јулијана Талеска наставник по македонски јазик во ООУ „Климент Охридски“.

https://www.facebook.com/radiopela/videos/428332554408775/

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: