ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ПОРАЗ НА ПРИЛЕП ВО БИТОЛА

РАКОМЕТ: Супер лига, 16. коло

458

Екипата на Прилеп е поразена со 34:26 од фаворитот Еурофарм Пелистер во Битола.

На полувремето беше 18:13 и оттогаш се насети исходот во салата „Боро Чурлевски“. За младиот тим на Прилеп ова е 11. пораз, покрај 5 победи. Според ова, претстои тешка борба за опстанок.

На табелата меѓу 12 екипи Прилеп е на 9. место со 15 бода од 16 меча.

Следи пауза, а првенството продолжува на 3 февруари, кога Прилеп дома игра со Тиквеш.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе

error: