ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Порази на Победа и Братство

539

Двата второлигаша од територијата на ОФС Прилеп, Победа и Братство од Житоше се поразени на вчерашните пријателските мечеви.

Екипата на Победа загуби со 3:1 од Беса во Гостивар, додека Братство претрпе пораз од 4:0 со Воска во Охрид. Претходно, Победа го совлада Детонит од Радовиш со 3:1, а Братство со 7:0.

За „дотерување„ на формата претстојат уште пријателски натпревари од кои првите се в недела, на турнирот во Кавадарци, каде Победа игра со скопски Вардар и Тиквеш.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе