ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Повреден прилепчанец во сообрајќања незгода

1.108

Утрово, на регионалниот пат за Демир Хисар, кај место викано „Мраморица“, патничко моторно возило „хјундаи” со тетовски регистарски ознаки, управувано од Д.Ј.(36) од Прилеп, излетало од коловозот.

Возачот и сопатникот П.А(22) кој бил од Штип, се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Демир Хисар.

Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе